
Edukacinė programa „Matai ir matavimas senovėje“ skirta 1-9 klasių mokiniams. Programoje moksleiviai supažindinami su matavimo atsiradimo istorija, matavimo būdų ir priemonių raida. Moksleiviai supažindinami su įvairių laikų matais, mokosi juos atpažinti ir jais naudotis. Žaisdami, spręsdami kryžiažodžius, atlikdami kūrybines užduotis įtvirtina gautas žinias. Ši edukacinė programa papildo matematikos ir istorijos programų temas, ugdo socialinio gyvenimo įvairiais laikais sampratą.

Programos dalyviai susipažins su įdomiausiomis muziejuje saugomomis knygomis – maldaknygėmis, pasaulietinėmis knygomis, išleistomis Lietuvoje (Zavadskio spaustuvė Vilniuje), Tilžėje, Seinuose. Pamatys Vilkaviškyje, M. Pustopedskio spaustuvėje, išspausdintas knygeles. Prisimins rašto ir knygos istoriją, sužinos, kas yra inicialas, skriptorius, akrostichas.
Mažieji galės nusipiešti savo pirmąją knygelę, vyresni – kurs savo vardo akrostichą, skaitys ,,graždankos“ tekstą, iššifruos caro armijos kareiviui rašytą laišką, spręs kryžiažodžius (pagal poreikius).

Edukacinės programos metu supažinsite su numizmatikos kilme, pinigų sistemos ir apyvartos istorija, išgirsite įdomių pasakojimų apie paslaptingus lobus, pamatysite piniginių vienetų įvairovę pasaulyje – nuo kriauklių iki akmenų didumo sulig traktoriaus ratu. Pasakosime apie mūsų šalies pinigų istoriją nuo seniausių piniginių vienetų – strypo pavidalo lydinių iki šiandien naudojamų banknotų ir monetų, pateiksime pavyzdžių, saugomų muziejaus fonduose. Programos pabaigoje – staigmena lobių skrynelėje. Programa skirta 1-6 kl. moksleiviams

Programa skirta darželinukams ir 1–5 klasių mokiniams, besidomintiems senosiomis lietuvių darbo ir švenčių tradicijomis. Galėsite pasijusti mažaisiais piemenukais: pasipuošę jų apdarais švęsime Jurgines ir Sekmines, prisiminsime senuosius ganymo papročius, žaisime, dainuosime, mokysimės burtų. Šeimininkė pavaišins sūriu ir riestainiais. Galbūt ir gudrusis dėdė Lapinas užsuks į svečius...

Daugelis vaikų ir suaugusiųjų nepažįsta vaistinių augalų, nežino jų pritaikymo kasdieniniame gyvenime, sveikatos stiprinime.
Vykdant programą supažindinama su žolininkystės tradicijomis, dažniausiai vartojamomis vaistažolėmis ir jų savybėmis.
Dalyviai gali pauostyti, paragauti, apžiūrėti įvairius vaistinius augalus, degustuoti jų arbatas.
Dalyviai išmoksta atpažinti vaistinius augalus, juos panaudoti savo reikmėms.

Edukacinė programa skirta 1 – 12 klasių moksleiviams.
Programos tikslas moksleivius supažindinti su pašto atsiradimo istorija, įvairiais gabenimo būdais ir kaip buvo antspauduojami laiškai. Jos metu pasakojama apie netikėčiausius ir įdomiausius laiškų siuntimo būdus, nuo pašto balandžių iki katino paštininko Emdžėjaus (M. J.). Edukacinės programos metu dalyviai mokosi iššifruoti slaptas žinutes, rašyti laiškus specialiai paruošta tikra žąsies plunksna, ir laiškučius parašyti rašomąja mašinėle savo brangiam žmogui, o gal net ir sau pačiam. Labai didelio susidomėjimo sulaukia spausdinimo mašinėlės, kuriose vaikai dažniausia pasigenda „delete“ klavišo. Parašytus laiškus dalyviai mokosi užantspauduoti vaško ir rašalo antspaudais. Programos metu visa teorinė medžiaga iliustruojama rodomom skaidrėm, paveiksliukais pieštais spausdinimo mašinėlėmis ir muziejuje saugomomis filatelijos kolekcijomis.

Edukacinė programa skirta 1 – 5 klasių moksleiviams.
Programos tikslas – supažindinti su etnokultūra žaidimų pagalba. Pasakojama žaislų atsiradimo istorija, gaminimo procesas, pristatomos medžiagos iš kurių buvo gaminami žaislai.
Edukacinės programos metu dalyviai žaidžia XX ir XXI a. judrius bei loginius komandinius žaidimus, kurių metu susipažįsta su senaisiais buities daiktais.